Çerkezköy Dynobil Oto Ekspertiz | Arama Butonu

Motor Testi

Çerkezköy Oto Ekspertiz - Motor Testi

Motor Testi

Dynobil Oto Ekspertiz servisinin ekspertiz hizmetinin ilk adımı motor performans testidir. Aracınızda güvenli sürüş seyri yapabilmeniz için belli zaman aralıklarında yapılması gerekli olan motor performans testi için bir çok işlem vardır. Bu işlemlerin büyük hassasiyetle yapılması; güvenlik açısından büyük fayda sağlayacağı gibi, motorunuzun arızalanması ile meydana gelecek sıkıntıların daha önce fark edilmesiyle de taşıtınızın ömrü uzayacaktır.

Temel olarak motor performans testi dinamometre yardımıyla yapılmaktadır. Dinamometre cihazı hem otomatik hemde manuel, önden çekişli, arkadan çekişli ve şanzımana sahip olan araçların motorun gücünü ve torkunu hata payını en aza indirgeyerek ölçülmesini sağlayan sistemdir. Motor gücünün ölçülmesinin yanı sıra motorun diğer aksamlarıyla ilgili bir takım incelemeler de gerçekleştirilmektedir.

Motor performans testi: Motorun yağ kontolü, Radyatör kontrolü, Motor yağı kontrolü, Akü kontrolü, Antifiriz kontrolü, Turbo kontrol, Şanzuman ve diferansiyel yağı kontolü, Motor izolasyon kontrolü, Ses izolasyonu kontrolü, Motor koruyucu kapak kontolü, Motor elektrik ve kablo tesisastı kontolü incelemelerinden oluşmaktadır.

Dynobil Oto Ekspertiz servisinin ekspertiz hizmeti olarak aracın motor performans testi dinamometre cihazı kullanılarak yapılmaktadır. Aracın motorundaki en ufak düzensizlikleri dahi grafiklerle gösterir bu grafiklerde ateşleme sistemini ve yakıt emme sistemini de görmek mümkündür. Ayrıca modifikasyon öncesi ve sonrası ölçümler sayesinde yapılan işlemlerden kazanılan güç net olarak tespit edilir.